«Pastāvēs, kas pārvērtīsies!»

/Rainis/

Foto: Leta

2021. gada pašvaldību vēlēšanās LSDSP piedalīsies ar savu sarakstu 6 novados: Olaines – 18 kandidāti (saraksts nr. 4), Bauskas – 22 kandidāti (saraksts nr. 6), Saldus – 14 kandidāti (saraksts nr. 1), Jēkabpils – 11 kandidāti (saraksts nr. 4); Aizkraukles – 12 kandidāti (saraksts nr. 7) un Preiļu novada – 18 kandidāti ( saraksts nr. 5).

 

Foto: Nataliya Vaitkevich from Pexels

Pēdējos gados infekciju slimības pasaulē izplatās ātrāk kā jebkad. Arvien vairāk parādās jaunas slimības tādas kā HIV/AIDS, putnu gripa, SARS, tagad SARS-Cov-2. Turpinās arī citu jau pazīstamu slimību uzliesmojumi, kā holēra, poliomielīts, odu un ērču pārnēsātās slimības. Izplatību veicina cilvēku aktīva pārvietošanās ar aviotransportu, dzīvnieku pārvadāšana un migrācija.

Pandēmijas laikā ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā miljoniem cilvēku izjūt problēmas ar ienākumiem. Valdību veiktie palīdzības mehānismi ir smagnēji administrējami un nonāk pie cilvēkiem novēloti, kas izraisa bailes par nākotni, šaubas par valsts spējām un ES lietderību.

Foto: Pixabay from Pexels

Medicīnas pakalpojumu pieejamība vērtējama kā galvenā problēma ikvienā pašvaldībā. Trūkst ārstu un speciālistu, jārēķinās ar garām rindām uz ārstu vizītēm un izmeklējumiem. Tas traucē laikus atklāt vēzi, uz plānveida ķirurģiskām operācijām jāgaida pat gadiem, hroniskās slimības tiek ielaistas un saasinās, pacienti laikus nesaņem nepieciešamos valsts kompensējamos medikamentus. Covid -19 izraisītā veselības aprūpes krīze situāciju vērš vēl tikai sliktāku un pavisam neprognozējamu.

 

Foto: Pixabay from Pexels

Latvijas tautas divi galvenie spēka avoti cauri gadsimtiem ir izglītība un zinātne. Tagad ar pseido reformām un "brīvā tirgus" viltu un aklo naudas varu tās cenšas iznīcināt. Līdzīgi kā kādreiz aklā Melnā bruņinieka zelta zobens nocirta divus Lāčplēša spēka avotus un noslīcināja Daugavā mūsu tautas brīvību.

16.01. 2021. notika LSDSP 49. Kongress. Tas notika attālināti un noritēja veiksmīgi, lai gan bija nelielas bažas, - kā nekā, pirmo reizi. Kongress atskatījās uz savu darbību, atzīmēja grūtības, veiksmes un neveiksmes.

Foto: Pixabay from Pexels

LSDSP 49.kongress atgādina partijas vairākkārtējo uzmanības vēršanu uz iespēju pandēmijas laikā ieviest beznosacījumu ienākumu sistēmu, kura paredz katram sabiedrības pilngadīgam loceklim saņemt 250 eiro mēnesī un par katru bērnu vienam no vecākiem papildus 50 eiro mēnesī.

Foto: Latvijas Avīzes raksta ekrānšāviņš

Jaunā situācija, kuru izraisījusi pandēmija, liek nopietni pārdomāt, kā atveseļot ekonomiku un kā aizsargāt cilvēku ierasto materiālo dzīves līmeni.

Photo by JESHOOTS.com from Pexels

Tikai laba  izglītība var nodrošināt Latvijas neatkarību, latviešu valodas un kultūras uzplaukumu,  Latvijas kā demokrātiskas valsts ilgtspējīgu pastāvēšanu. Ar ārzemju speciālistu aicināšanu nepietiek. “Tauta, kurai nav savas inteliģences, var tikai kalpot.” (Kārlis Skalbe “Mazās piezīmes”, R., 1990., 170. lp.) Latvijas valdības rīcība pašlaik turpina pasliktināt Latvijas izglītības stāvokli.