«Pastāvēs, kas pārvērtīsies!»

/Rainis/

 Ansis Ataols Bērziņš/www.delfi.lv

Latvijas Republikas prezidentam Raimondam Vējonim
Latvijas Republikas tiesībsargam Jurim Jansonam


LSDSP aicina atcelt tiesas spriedumu, ar kuru Ansim Ataolam Bērziņam tiek mainīts par piedalīšanos 2009.gada 13.janvāra protestos piespriestais soda izciešanas veids no nosacīta uz reālu apcietinājumu.

LSDSP pārstāvji piedalījās mītiņā un atbalsta mītiņā izteikto kritiku valdībai. Ansis Ataols Bērziņš, tāpat kā LSDSP, uzskata, ka valdības politiku vajadzēja mainīt, par ko liecaina turpmākie notikumi.
Anša Ataola Bērziņa rīcība pēc 2009.gada 13.janvāra neradīja tādus draudus sabiedrībai, kas varētu būt par pamatu piespiedu izolācijai cietumā, mainot sākotnējo tiesas spriedumu. Faktiski Ansis Ataols Bērziņš tiek sodīts par to, ka neatsakās no saviem politiskajiem uzskatiem.
Latvijas tiesas lēmums par Anša Ataola Bērziņa apcietināšanu ir nesamērīgs un vērtējams kā vajāšana par politiskiem uzskatiem. Probācijas dienesta uzdevums ir novērst iespējamu kaitējumu sabiedrībai, nevis atriebties. Izvēlētās metodes Anša Ataola Bērziņa gadījumā ir acīmredzami neatbilstošas, tādēļ LSDSP aicina pārtraukt Anša Ataola Bērziņa vajāšanu un darīt visu vajadzīgo, lai atceltu netaisnīgo, politiski motivēto soda izciešanas veida maiņu.
 
Saskaņā ar LSDSP valdes 2017.gada 10.jūnija lēmumu
 
LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs
        
Rīgā, 15.06.2017.

 

 

Publicists Viktors Avotiņš laikrakstā "Neatkarīgā Rīta avīze" ir atspoguļojis savu viedokli, kāpēc Ansis Ataols Bērziņš ir nonācis konfliktā ar Valsts probācijas dienestu: 13. JANVĀRA GRAUTIŅŠ: Tiesāšanai likums vairs nav vajadzīgs