«Pastāvēs, kas pārvērtīsies!»

/Rainis/

 

Latvijai laba izglītība un attīstīta zinātne ir vienīgā iespēja  izrauties no nabadzības, pārtraukt iedzīvotāju skaita katastrofiskas  samazināšanās procesu, saglabāt savu valsti, tās neatkarību. Izglītība  un zinātne ir valsts ilgtspējas un pastāvēšanas pamats.

Pedagogu algai jābūt virs vidējās algas valstī, lai nodrošinātu  izglītības un skolotāja prestižu, ievirzītu sabiedrību uz izglītības un  zinātnes nozīmes pietiekamu novērtēšanu. 2017. gadā vidējā alga valstī  bija 926 eiro. Pašreizējās pieticīgās reformas plāno sasniegt minimālo  pedagogu algas līmeni tikai 900 EUR 2022. gadā, bet pat šis  nepietiekamais normālai attīstībai plāns tiek apdraudēts

LSDSP atbalsta LIZDA prasību pildīt Izglītības likumu (53. panta trešā  daļa) un īstenot Pedagogu darba samaksas pieauguma grafikā paredzēto  pedagogu darba samaksas minimālās likmes palielinājumu līdz 750 eiro no  šā gada 1. septembra. Vienlaicīgi LSDSP uzskata, ka ar šo palielinājumu  izglītības problēmas vēl netiks atrisinātas un nepieciešams straujāks  pedagogu algas palielinājums, nekā paredzēts Ministru kabineta grafikā.        

Visas Latvijas tautas uzdevums ir aizstāvēt savas valsts izglītību,  zinātni un kultūru, savus skolotājus un zinātniekus, savas valsts  pastāvēšanas pamatus. Mēs nedrīkstam pazaudēt savas garīgās bagātības,  savu senču mantojumu, savu zemi un valsti. Izglītība ir nepieciešama  Latvijas pastāvēšanai.