24 . Aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

 
 
    Aktuāli
    Ziņas  
    Sveicam!  
    Blogi  
    Arhīvs  
Galerija
Par mums
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++
    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


LSDSP valdes paziņojums par valdības melu un šantāžas politiku
2015-09-22

Ar dziļu nožēlu jākonstatē, ka valdība joprojām ignorē tautas vairākuma viedokli bēgļu jautājumā un labprātīgi gatava uzņemt papildus 526 bēgļus. Mēs apsveicam tos ministrus, kuriem pietika drosmes valdības sēdē balsot pret papildus bēgļu uzņemšanu un uzskatām par pareizu, ka uzņemamo bēgļu skaita noteikšana būtu Saeimas funkcija, tas mazinātu iespēju valdošajā koalīcijā savstarpēji politiski tirgojoties ignorēt tautas vairākuma viedokli.

Pie tam tas notiek, kad ir atspēkoti melīgie šantāžas apgalvojumi, ka ES mums samazinās finansējumu un NATO mūs neaizsargās Krievijas agresijas gadījumā.

Pēdējais melīgais apgalvojums ir, ka atbilstoši Dublinas Konvencijai, lēmums tāpat tiks pieņemts un Latvijai tas būs jāpilda. Jā patiesi 18. pantā paredzētā komiteja, kas sastāv no katras dalībvalsts valdības pārstāvja un gatavo viedokļus, ja neizdodas pieņemt lēmumu vienbalsīgi pēc zināmas procedūras to var izdarīt ar 2/3 balsu vairākumu. Taču Dublinas Konvencijā zem virsraksta „Kopīga deklarācija par patvēruma tiesībām” ir rakstīts, ka šī Konvencija neietekmē ANO 1951. gada 28. jūlija Konvencijas par bēgļa statusa noteikumu piemērošanu. Bet tas nozīmē, ka minētā ANO Konvencija, kura nepārprotami nosaka, ka Latvijas valsts drošības intereses ir pārākas par labprātīgi uzņemtajiem pienākumiem dot patvērumu bēgļiem ļauj nepiekrist komitejas balsojumam ar 2/3 balsu vairākumu.

Tad šo strīdu par patvēruma piešķiršanu būtu jāskata ES tiesā Luksemburgā un Latvijas valdība būtu ievērojusi iedzīvotāju vairākuma viedokli. Jājautā arī kāpēc bēgļu jautājums nebija Latvijas prezidentūras prioritāte, jo prezidējošās valsts pārstāvis ir priekšsēdētājs augstāk minētā komitejā.

Jādomā, ka valdībai ir skaidrs, ka Junkera noteiktās bēgļu kvotas pārkāpj ANO Konvencijā paredzētās neatkarīgo valstu tiesības un tāpēc tā izvēlējās labprātīgi uzņemt 526 bēgļus.  

Protams, apdalot savus iedzīvotājus Latvija var uzņemt arī papildus 526 bēgļus, bet visticamāk, ka tie nebūs pēdējie, ka melu un šantāžas kampaņa turpināsies, lai attaisnotu kārtējo bēgļu kvotu un izpatiktu Junkera kungam? Neviļus nāk prātā Raiņa vārdi „Vēl ciņa nav galā un nebeigsies”. Ja Saeimā ievēlētās politiskās partijas jūt atbildību savu vēlētāju priekšā, tām pašām vajadzētu rosināt referendumu bēgļu jautājumā.

Līdzšinējā Eiropas pieredze pierāda, ka bēgļi vairākumā ir ekonomiskie migranti, pašlabuma meklētāji, kas rada reālus draudus valsts drošībai, tāpēc ir nepieņemami tos, kas viņos saskata apdraudējumu Latvijai un latviskai kultūrvidei saukt par rasistiem, nacionālistiem utt. Atcerēsimies ar kādiem nodomiem un lozungiem mēs atjaunojām Latvijas valsti. Nav saprotama arī valsts finansēto mediju politika. Tie ļoti sāk līdzināties Putina kontrolētajiem mēdijiem, kuros ir tikai viens pareizais viedoklis. Kāpēc netiek uzklausīts Saeimā nepārstāvēto partiju viedoklis? Šo partiju biedri arī piedalās mediju finansēšanā.

Tāpēc LSDSP vēršas pie līdzīgi domājošām politiskām partijām un sabiedriskām organizācijām ar priekšlikumu dibināt biedrību pret melu un šantāžas politiku, kura rūpētos par latviskas kultūrvides saglabāšanu un vērstos pret nepārdomātas bēgļu politikas draudiem valsts drošībai.

 

LSDSP valdes priekšsēdētājs Jānis Dinevičs
Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ
 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
Kundze. Elena
Uzmanību plašai sabiedrībai, Vai jums ir nepieciešams kredīts? ja jā Mēs piedāvājam aizdevumu ar zemu procentu likmi 3%, un bez kredīta pārbaude, mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi, parādu kons...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585