24 . Aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

 
 
    Aktuāli
    Ziņas  
    Sveicam!  
    Blogi  
    Arhīvs  
Galerija
Par mums
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++




    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


Darba svētki 2015. gada 1.maijā.
Margarita Krauča
2015-06-05

1922. gada 1. maijā Rainis šeit Esplanādē teica savu apsveikuma runu saviem partijas biedriem. Viņš atgādināja par strādniecības uzdevumiem pret savu šķiru, par uzdevumu pret valsti, par uzdevumu pret visu pasauli un cilvēci. Galvenais uzdevums aizstāvēt taisnību un cilvēcību. Cik pravietiski vārdi. Tieši šodien darba ņēmējam, strādniekam tās visvairāk pietrūkst.

 

Darbs un darba cilvēks gadu simteņu griezumā ir mainījušies. No mednieka - dzīvojot ciltīs, pēc tam kļūstot par zemes apstrādātāju, bet attīstītos industrijai par rūpnīcu un fabriku strādniekiem.

 

Mūsdienās pārsvarā par pakalpojuma sniedzēju, darba ņēmēju. Tā ir tikai terminoloģijas maiņa. Strādnieks ir tas, kas ar savu darbu nopelna sev un savai ģimenei iztiku. Arī darba devējs vienlaicīgi var būt gan kā strādnieks, gan kā darba ņēmējs. Šodien šīs robežas ir sākušas izplūst.

 

Arī kapitālists šodien ir citāds. Ja strādnieks 20. gadsimta sākumā savu darba devēju dēvēja par ekspluatatoru un cīnījās pret to, tad tagad strādnieks, būdams pat arodbiedrības biedrs, izvēlas balsot par to, kuram ir vairāk naudas, par oligarhu, miljonāru .

 

Šodien strādniekam nav konkrēta pretinieka pret ko iestāties, nav vainīgā, jo galvenie spēlētāji ir dažādu līmeņu aizkulišu politiskie un ekonomiskie grupējumi, kuru ieliktie vadītāji un kalpi ir izveidojuši sistēmu, ka viņiem nav jānes nekāda atbildība ne par ko.

 

Līdz ar to attieksme pret darba cilvēku ir maz mainījusies salīdzinājumā ar pagājušo gadsimtu. Joprojām ir saglabājies mērķis turēt cilvēku neziņā un viduvējības līmenī.

Viss tiek darīts, lai neļautu iedzīvotājiem iegūt svarīgas zināšanas, galvenokārt zinātnes, ekonomikas un psiholoģijas, neirobioloģijas un kibernētikas jomā.

 

Darba organizatoru jeb vadītāju līmenis ir noreducēts no profesionāļa līdz vispārēja tipa vadītājam, tajā pašā laikā ciniski pieprasot kvalitāti un produktivitāti pretī augstākai darba apmaksai.

 

Kā vadītājs bez profesionālām zināšanām un pieredzes var vadīt specifisku darba procesu , lai tas būtu kvalitatīvs? Kā orķestri var vadīt diriģents, kurš neatšķir instrumentus?

 

No tāda vadītāja taču nevar prasīt nekādu atbildību.

 

Un nav brīnums, ka mums iet bojā cilvēki, jo vadītājs jau nepar ko neatbild.

 

Pret ko cīnīties darba cilvēkam šodien? Arī tuvākie aizstāvji - Arodbiedrības ir bezspēcīgas, jo nav konkrēta pretinieka pret ko izvirzīt pretenzijas. Kas spējīgs aizsniegt aizkulišu politiskos un ekonomiskos grupējumus un tos ietekmēt?

 

Atbildes nav. 



Citi šī autora blogi
Cik ārstam jānopelna, lai nosegtu tā darbības izmaksas? [1]
Vai ir gaisma tuneļa galā veselības aprūpē? [0]
Par iestāžu centralizāciju [1]
Kādu gribētu es savu Latviju? [0]
Vai nepieciešama valdības regulējošā vara pār veselības aprūpes sistēmu? [0]
Svešā teritorijā vai savā valstī? [0]
Cik lielu labklājību esam sasnieguši, ja...? [0]
Veselības aprūpes atveseļošanās- vēlamais un esošais [4]
Vai varam justies droši, ka izdzīvosim? [1]
Nodokļu politikas rāmis, jeb specifikācija [0]
Mans skatījums uz Latvijas mērķi [3]
Vai mēs racionāli izmantojam zāles? [5]
Vide un bērna veselība [5]


Komentāri
[1]

Pievieno savu komentāru

Vārds:
Komentārs:
Kods: Kods:635
 
 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
Kundze. Elena
Uzmanību plašai sabiedrībai, Vai jums ir nepieciešams kredīts? ja jā Mēs piedāvājam aizdevumu ar zemu procentu likmi 3%, un bez kredīta pārbaude, mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi, parādu kons...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585