24 . Aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

 
 
    Aktuāli
    Ziņas  
    Sveicam!  
    Blogi  
    Arhīvs  
Galerija
Par mums
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++
    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


Vai ir gaisma tuneļa galā veselības aprūpē?
Margarita Krauča
2016-06-20
Ik reizi jaunie veselības ministri piedāvā savu redzējumu sakārtot veselības aprūpes sistēmu, izvēloties tikai dažas prioritātes, ar cerību, ka tādā veidā  sistēma sakārtosies.  Daži to nosauc pat par reformu, lai gan  tas ir piedāvājums strādāt ugunsdzēsēju režīmā. Nemainot sistēmu kopumā, mēs grimstam aizvien dziļāk. Ar mokām uzceļam kaut ko jaunu, bet tad  sāk brukt kaut kas cits.
Mēs aizvien vairāk attālināmies no sākotnējām stratēģijām, politikām, plāniem un esošā likumdošana kļuvusi savos grozījumos tik smagnēja, ka reforma vairs nav iespējama. Tādā veidā risinot problēmas, reforma  vilksies vismaz vēl desmit gadus. Toties ļoti ātri esam pieslēgušies attīstīto valstu pulkam, piesedzoties dažās vietās tikai ar “dadža lapu”. Par kādu cenu mēs esam lepni, ka  pieslēgušies bagāto  valstu pulkam? Par savas tautas veselības cenu.
Nevienā tautsaimniecības nozarē mums nav stabilitātes un  noturīgas izaugsmes.  Visu laiku cīnāmies ar nabadzību un neveiksmēm. Vienīgi savā garā jūtamies pārlieku pašpārliecināti,  un lepni paši sevi slavējam, lai gan iztiekam vien ar “dadža lapu”.
Lai varētu panākt būtisku uzlabojumu, sistēma ir labi jāpārvalda . Arī veselības ministram ir jāorientējas veselības aprūpes visos procesos, sākot no sanitāra līdz terciārajam līmenim.
Tā kā jaunā veselības ministre bija iepriekšējā ministra konsultante, tad diez vai sagaidīsim būtiskas reformas, jo vismaz līdz šim nekas netika manīts, izņemot dažu prioritāšu atbalstīšanu.
Piederu pie tiem speciālistiem, kas noliedz pozitīvu ietekmi tirgus attiecībām medicīnā. Virzība uz tirgu medicīnā ir tikai tai  kaitējusi, jo padziļinājusi nevienlīdzības plaisu veselības aprūpes pieejamībā starp maksātspējīgiem un maksātnespējīgiem. Privātās ārstniecības iestādes sev piesaista maksātspējīgos pacientus un līdz ar to arī speciālistus, kas nevar iztikt ar darbu  kvotas apmēros. 
Ārstniecības iestāžu vadītāji ir pazaudējuši kontaktu kā ar pacientiem  tā ar saviem darbiniekiem, un visu atbildību novēluši tikai uz ārstu, kuram jāsniedz izsmeļoša informācija pacientam par jeb ko: par reģistratoru un koordinatoru darbu, par dokumentiem, izziņām, par rindām,  par iespējamiem pakalpojumiem citur. Viņi nevada pašu veselības aprūpes  procesu, jo viņi ir valdes locekļi, iekšējo kārtību skaidro pārgudri juristi savā terminoloģijā, un ja ne tā, raksti paskaidrojumu un iepazīsties ar rīkojumu. Izzūd tā koleģiālā, labestīgā  ārstniecības iestādes gaisotne, kas vienmēr ir pastāvējusi. Bail  saslimt ir pat pašam mediķim, kur nu citam, jo nezini vai kāds Tev laikā palīdzēs.
Visi runā par krīzi veselības aprūpes sistēmā. Tad vajag arī rīkoties atbilstīgi krīzes apstākļiem.
Tas nozīmē revidēt pilnībā visu sistēmu un sākt to likt pa plauktiņiem no jauna. Citu ceļu neredzu. 
15.06.2016.Citi šī autora blogi
Cik ārstam jānopelna, lai nosegtu tā darbības izmaksas? [1]
Darba svētki 2015. gada 1.maijā. [0]
Par iestāžu centralizāciju [1]
Kādu gribētu es savu Latviju? [0]
Vai nepieciešama valdības regulējošā vara pār veselības aprūpes sistēmu? [0]
Svešā teritorijā vai savā valstī? [0]
Cik lielu labklājību esam sasnieguši, ja...? [0]
Veselības aprūpes atveseļošanās- vēlamais un esošais [4]
Vai varam justies droši, ka izdzīvosim? [1]
Nodokļu politikas rāmis, jeb specifikācija [0]
Mans skatījums uz Latvijas mērķi [3]
Vai mēs racionāli izmantojam zāles? [5]
Vide un bērna veselība [5]


Komentāri
[1]

Pievieno savu komentāru

Vārds:
Komentārs:
Kods: Kods:775
 
 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
Kundze. Elena
Uzmanību plašai sabiedrībai, Vai jums ir nepieciešams kredīts? ja jā Mēs piedāvājam aizdevumu ar zemu procentu likmi 3%, un bez kredīta pārbaude, mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi, parādu kons...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585