27 . Aprīlis
Tāle, Raimonda
, Raina. Klementīne

 
 
Aktuāli
Galerija
Par mums
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++
    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


Forums

Izglītība
Piekrītu LSDSP prikšlikumam; "Valstij finansiāli jāatbalsta ... fizika, inženierzinātnes, informācijas tehnoloģiju nozare." Tomērvismaz tikpat svarīgi izglītības uzdevumi ir demokrātiskas sabiedrības veidošana, personības attīstība, katra spēju maksimāla īstenošana, zinātnes sasniegumu skaidrošana un pasaules uzskata veidošana. Par nožēlošanu, tiek pieprasīti arvien jauni pētījumi par darba tirgu un izglītību, pat nepainteresējoties par iepriekšējo rezultātiem.
Students 2009-04-05, 00:59:48
Prieks vērot tendenci, ka arvien vairāk jauniešu izvēlas iestāties tieši LSDSP. Kas tad cits vēl aizstāvēs mūsu tiesības, ja mēs paši, jaunieši? Jebkurā normālā valstī jaunatne un sociāldemokrātija ir nešķirami jēdzieni.
Modris Skujiņš 2009-04-03, 10:01:41
Labdien cienītie! Vai nav tā, ka mēs bieži no partijas saietu tribīnēm runājam skaistus vārdus: "vajag aizstāvēt savas tiesības, vajag partijas biedriem runāt ar sabiedrību, vajag būt maksimāli redzamiem!!!". Vakar izglītības darbinieku organizētajā protesta akcijā to varēja darīt pāri pārēm. Saprotu, ka tas bija darba dienas vidus, bet pirmsvēlēšanu laikā ir jāprot būt tur kur ir plašākā auditorija. Bez cīņas nav uzvaras. Biju patīkami pārsteigts par lielo jaunatnes daudzumu vakar pie Ministru kabineta. Vajag mūsu varas turētājiem atgādināt viņu pašu vārdus: " Ekonomikas attīstību noteiks jaunās tehnoloģijas" Kā neizglītota tauta tiks pie tā? Novēlu visiem darboties prieku!
Juris 2009-03-19, 12:11:38
Latvijas izglītības sistēmā kopumā vislielākās problēmas pašlaik ir pirmskolas izglītībā un ar to saistītajā sabiedrības atbalsta ģimenēm ar bērniem nodrošināšanā. Nav pieļaujama līdzekļu samazināšana tieši izglītības un audzināšanas sākumā, jo pieļautās kļūdas labot vēlāk ir grūti un dārgi. Ja nav atbalsta pirmskolai un bērniem tagad, Latvija pazaudē nākotni un visi pārējie valsts pūliņi kļūst lieki.
Guntis 2009-03-18, 20:54:12
Pilnīgi piekrītu Modrim. Piemēram Vācijā absolūta prioritāte ir vidējai profesionālai izglītībai, kas ir viens no pamatelementiem, lai varētu attīsties rūpniecība valstī. Bet paskatoties reāli, izglītība jau nav pieejama pat sākumskolēniem, vismaz valsts apmaksāta pilnīgi noteikti... un kamēr Latvijā valdīs labējais kapitālisms, nekas nemainīsies! Tādēļ - uz cīņu mosties darba ļaudis!
Modris Skujiņš 2009-03-18, 14:56:47
Vai nav jau Latvijā sakrājušās problēmas ar pamatizglītību vieniem traucē nabadzība un atkarīgi vecāki, citiem laukos tālie attālumi līdz skolai. Kā būt ar tiem bērniem kuri neiekļaujās mācību procesā mājas apstākļu dēļ, šaurība, ģimenes locekļu slimība, vecāku izlaidīgais dzīvesveids un citi apstākļi. Piekrītu, ka augstākā izglītība ir jābūt pieejama katram pilsonim, bet mums jau rodas problēmas ar vidējo profesionālo izglītību. Rodas iespaids, ka mūsu valsts ir militāra lielvalsts jo valsts finansētu profesionālo izglītību var iegūt tikai militārajās nozarēs. Vai mums runas par ražošanas palielināšanu neatdursies pret darītāju trūkumu. Pateicos par uzmanību!
Juris 2009-03-17, 10:16:54
Izglītībai un zinātnei (kopā ar citām valsts atbalstītām sistēmām) ir pēc iespējas vairāk jāpalīdz katra valsts iedzīvotāja spēju īstenošanā, vienlaicīgi nodrošinot kultūras saglabāšanu un attīstību, sabiedrības ilglaicīgu pastāvēšanu. Šie galvenie mērķi ir savstarpēji papildinoši, nepretrunīgi un viegli sasniedzami, ja valsts patiešām pilda savu nacionālas valsts uzdevumu atbalstīt un attīstīt vienu dominējošo kultūru (Latvijā – latviešu kultūru), nodrošinot sabiedrības vienotību. Vairāku atšķirīgu kultūru vienlaicīga atbalstīšana, vai pietiekam atbalsta trūkums jebkurai kultūrai (kā tas visdrīzāk būtu jāsaka par Latviju) rada sašķeltu sabiedrību un viegli var novest pie valsts sabrukuma un valstiskās neatkarības zaudēšanas. Zinātne un kultūra ir valsts pastāvēšanas un attīstības galvenie nosacījumi un mērķi. Preču un pakalpojumu ražošana, darba tirgus ar savām prasībām ir tikai līdzekļi galveno mērķu sasniegšanā. Sajaucot mērķus ar līdzekļiem mēs riskējam Latviju pārvērst par līdzekli svešās rokās svešu mērķu sasniegšanai. Augstākā izglītība (netālā nākotnē – visa izglītība) maina savu struktūru, uzdevumus, principus. Tagad augstskolā būtu jāapgūst galvenokārt teoriju, prasmi mācīties un prasmi un vēlēšanos (ievirzi) risināt jaunus uzdevumus nepilnīgas informētības apstākļos. Katrā darba vietā jārēķinās ar vajadzību papildus apmācīt darbiniekus (organizēt stažēšanos) un jāparedz iespēja nepārtraukti papildināt zināšanas. Šī jaunā situācija, jaunā paradigma būtiski atšķiras no iepriekšējā uzstādījuma sagatavot speciālistu vienreiz visai darba dzīvei kaut kādā vienā specialitātē. Studentiem jāpāriet no lekciju klausīšanās uz patstāvīgām studijām (bibliotēkā, internetā utt.) , kuras papildina regulāras konsultācijas ar profesoriem, problēmu apspriešana ar kolēģiem (semināri, konferences utt.) un iepazīšanās ar teorijas pielietošanas labiem piemēriem (prakse!). Valstij jānodrošina ne tikai mācību maksas segšana bet arī iztikas līdzekļu pietiekamība studentiem (stipendijas vai vismaz valsts garantēti kredīti). Maksimāls valsts atbalsts tālmācībai ir reālais ceļš savienot darbu ar mūžizglītību.
Māris 2009-03-13, 13:02:44
Tas, ko vēlas LSDSP, ir nopietnu valsts stratēģisko plānošanu, prioritāšnu noteikšanu. Mēs neesam tik bagāti, lai visu laiku mētātos pasaules tendenču vētrās. Piemēram, Somijā ir izveidota sistēma, kad valsts katru gadu zina, kurā nozarē un cik speciālistu nepieciešams un tādējādi tiek pārdalīts valsts pieejamais finansējums izglītības programmām. Neviens jau nesaka, ka sociālās zinātnes, kultūra, novadpētniecība un tamlīdzīgas izglītības programmas nav vajadzīgas, tieši pretēji - tām ir ļoti liela nozīme sabiedrības attīstībā. Taču šobrīd mūsu valsts ir situācijā, kad tai akūti nepieciešama tautsaimniecības modernizācija un bez nopietniem ieguldījumiem eksaktās zinātnēs to panākt nebūs iespējams. Mums kā mazai valstij jābūt ārkārtīgi efektīvai un konkurētspējīgai inženierzinātnēs, kas rada vislielāko pievienoto vērtību. Mums nav tādu cilvēkresursu, lai ražotu daudz un lēti, taču smadzeņu pietiek, lai izgudrotu un ieviestu kaut ko jaunu. Uz to arī jātiecas. Jebkuras atbildīgas un tālredzīgas valsts funkcija ir sekmēt savu iedzīvotāju labklājību un atbalsts stratēģiski svarīgām zinātnes nozarēm ir viena no šīs funkcijas sastāvdaļām.
Dino 2009-03-09, 21:22:12
latvijā ir nepieciešama bezmaksas augstākā izglītība - tikai tā mēs varam radīt kvalificētu darba spēku un nākotnē attīstīt savu valsti!
[1]

«Atpakaļ

Pievieno savu komentāru

Vārds:
Komentārs:
Kods: Kods:999
 
 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
Denis Martin
DO YOU WANT A PERSONAL/BUSINESS/INVESTMENT LOAN? LOAN IS HERE FOR YOU We have provided over $1 Billion in business loans to over 15,000 business owners just like you. We use our own designated risk te...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585