24 . Aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

 
 
Aktuāli
Galerija
    Par mums
    Valde  
    Sieviešu apvienība  
    Dokumenti  
    Kā iesaistīties  
    Ātrā palīdzība  
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++
    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


Ātrā palīdzība

Kas jāuzlabo veselības aprūpē?

 

Atsaucoties uz DIENAS aicinājumu, izteikt savu viedokli un veidot raksta saturu, īsā atbilde uz jautājumu -jāuzlabo veselības aprūpes sistēmas organizācija , un tā jāuzlabo kompleksi.


Veselības ministrija reformas veselības aprūpē veic pēc Lielbritānijas parauga, bet ne pilnībā. Ir daži iztrūkstoši posmi, kā, piemēram, plānošana pēc iedzīvotāju skaita un to saslimstības īpatnībām pa reģioniem, pilsētām un pat novadiem, kuru vajadzētu aktualizēt ik četrus gadus. Saskaņā ar šo saslimstības struktūru katrā reģionā, novadā plāno attiecīgā profīla gultu un speciālistu skaitu.


Mums ir ne viens vien dīvains lēmums. Mēs atļaujam dzemdības pieņemt mājās, bet neatļaujam normālas dzemdības pieņemt vietējās slimnīcās, ja dzemdību skaits gadā nepārsniedz 300. Tādā veidā ģimenēm laukos sagādājam grūtības, jo bieži, ne sabiedriskais , ne pašu transports nav pieejams, lai aizbrauktu uz attālāko slimnīcu apciemot jauno māmiņu ar jaundzimušo.


Darba grupu sastāvs, kas strādāja pie reformām nav zināms līdz pat šim brīdim, līdz ar to nav iespējams prasīt ne atbildību, ne uzdot kādu jautājumu. Tas rada savstarpēju neuzticēšanos un nepatīkamus pārsteigumus.


Kādā veidā būtu jāstrādā darba grupām, ka s izstrādā kārtējās reorganizācijas plānu?


1) Jāsadala iedzīvotāju skaits pēc vecuma struktūras pa reģioniem, pilsētām, novadiem, pagastiem;
2) Jāizanalizē saslimstības struktūra starp tām pašām iedzīvotāju grupām tajās pašās teritorijās;
3) Jāprecizē ārstniecības iestāžu un profīla gultu skaits šajās teritorijās;
4) Jānoskaidro strādājošo ārstu speciālistu skaits šajās teritorijās;
5) Tiek sagatavota, atsevišķi pa šiem reģioniem, pilsētām un novadiem, karte, kur redzams ceļu stāvoklis, satiksmes līnijas un iedzīvotāju blīvums;
6) Tiek uzskaitītas un iezīmētas vietas, kurās ārstniecības iestādēs ir dārgās diagnostikas iekārtas un kādas.

 

Darba grupa izvērtējot situāciju un ņemot vērā katras teritorijas salimstības struktūru, izplāno gultu un stacionāru skaitu , kā arī nosaka stacionāra līmeni.

Īpaši apspriež bērnu veselības aprūpes organizācijas īpatnības iezīmētajās teritorijās.
Pēc plāna izstrādes pabeigšanas darba grupa to prezentē veselības aprūpes vadības speciālistu konferencē, kur tas tiek novērtēts un akceptēts.


Ejot šādu  atklātu plānošanas ceļu, būtu mazāk konflikta situāciju, būtu lielāka izpratne un arī universitātes varētu dinamiskāk sagatavot iztrūkstošos speciālistus.

 

Margarita Krauča
Rīgas pašvaldības SIA
Bērnu veselības centrs’’Ķengarags’’
Valdes priekšsēdētāja
Tel 29145058

 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
Kundze. Elena
Uzmanību plašai sabiedrībai, Vai jums ir nepieciešams kredīts? ja jā Mēs piedāvājam aizdevumu ar zemu procentu likmi 3%, un bez kredīta pārbaude, mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi, parādu kons...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585